چاپ بادکنک هلیومی

یکی از جذابترین و پرکاربردترین موارد استفاده از بادکنک ها ، بادکنک هلیومی میباشد . گاز هلیوم به دلیل داشتن خواصی از جمله سبک بودن نسبت به هوای آزاد ، بی رنگ ، بی بو و بی اثر بودن و نیز بی خطر بودن و قابلیت عدم اشتعال زایی مورد توجه بسیار قرار گرفته است . گاز هلیوم گاز کمیاب در طبیعت است و گران . گاز هلیوم را نمیتوان در آزمایشگاه تولید کرد و تنها راه دسترسی به آن استخراج آن میباشد . گاز هلیوم برخلاف گاز هیدروژن خاصیت اشتعال زایی ندارد در نتیجه در صنعت و موارد مختلف بسیاری مورد توجه قرار گرفته است .

شاید جالب باشد موراد استفاده از گاز هلیوم را بدانیم :

  • استفاده از صنعت مانند جوشکاری
  • استفاده در علم پزشکی مانند بیماران آسمی
  • استفاده در علم مانند تولید پرتوهای لیزری

تولید گاز هلیوم در آزمایشگاه ناممکن میباشد و فقط از طریق استخراج میشود به این گاز پرارزش دسترسی پیدا کرد . آمریکا ، چین ، روسیه ، امارات از بزرگترین صادرکنندگان گاز هلیوم در جهان میباشند .

چاپ بادکنک تبلیغاتی

بادکنک هلیومی و کاربرد آن

گاز هلیوم با وجود گران قیمت بودن در موراد تبلیغاتی نیز مورد توجه قرار گرفته است . پرکردن بادکنک با گاز هلیوم باعث کاهش وزن آن نسبت به هوای آزاد میشود و در نتیجه در هوا بصورت معلق باقی میماند . زیبایی و جذابیت بادکنک از سویی و پرکردن آن با گاز هلیوم و معلق شدن آن در هوا از سوی دیگر با افزایش چندین برابر بادکنک تبلیغاتی میشود و بسیاری در استفاده از آن برای تبلیغات ترغیب نموده است .

چاپ برند ،  لوگو به همراه یک شعار تبلیغاتی تاثیر گزار و استفاده از گاز هلیوم در پر کردن آن جلوه تبلیغاتی خاصی را بوجود میآورد و تاثیر بسزایی در افراد خواهد داشت .

تنها ایراد استفاده از گاز هلیوم در بادکنک تبلیغاتی قیمت بالای آن میباشد .در صورت چاپ بادکنک و استفاده از هوا برای باد کردن بادکنک هزینه ای در بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومان (در تیراژ ۱۰۰۰ عدد) در پی خواهد داشت و این هزینه در صورت استفاده از گاز هلیوم عددی بین ۲۰۰۰ الی ۵۰۰۰ تومان میباشد (یعنی چیزی بیش از ۱۰ برابر !) .

 

آیا استفاده از گاز هلیوم با هزینه ۱۰ برابر بیشتر در تبلیغات توجیه اقتصادی قابل قبولی دارد ؟

پس چاره کار چیست ؟ پیشنهاد ما استفاده از بست و نی در معلق نگه داشتن بادکنک در هوا میباشد . در صورت استفاده از بست و نی که قیمتی در حدود ۵۰ تومان (در تیراژ ۱۰۰۰ عدد ) دارد بادکنک بصورت عمودی در هوا قرار میگیرد و جلوه زیبایی را به نمایش میگزارد .

با این تفاسیر مشخص میشود که شاید استفاده از گاز هلیوم برای تبلیغات (بصورت عمده ) توجیه اقتصادی قابل قبولی نخواهد داشت .

مطالب زیر را از دست ندهید :

قیمت چاپ بادکنک تبلیغاتی

نمونه کار بادکنک تبلیغاتی

انواع بادکنک های تبلیغاتی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − نه =